Firmamız 1995 yılında , tek sermayeleri bilgi, birikim, tecrübe ve çalışmak olan , iki kardeşin girişimi ile endüstriyel elektrik ve otomasyon konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Birlikten doğan manevi güç , bilgi, birikim ve tecrübe ile birleşmiş, dostların da desteği ile herkesin beğeni ve takdirini kazanan projeler ortaya çıkmaya başlamıştır.Müşterilerimizin ve dostlarımızın bu ilgi ve alakası, daima bizi daha iyi , daha kaliteli , daha teknolojik ve ekonomik işler yapmaya yöneltmiş ve gelecek için büyüme kararı alınmıştır.2003 yılında kurumsallaşan firmamız, büyük çaplı otomasyon projelerine de imza atmaya başlamış ve teknik kadrosunu güçlendirmiştir. Bu sebeple 2010 yılında, faaliyet gösterdiği Perpa Ticaret Merkezi’nde ki  3 küçük dükkandan , İkitelli organize sanayi bölgesindeki, atelyesiyle , ofisler ve toplantı salonuyla , yemekhanesi ile  daha rahat çalışma ortamı sağlamak amacı ile  büyük ve yeni yerine taşınmıştır.

Bugün 20 ye yakın personeli ile birlikte, kazan,brülör, kazan daireleri, kimyasal ve biyolojik arıtma sistemleri, su arıtma-filtreleme ve reverse osmos sistemleri, deniz suyu arıtma sistemleri, kağıt-karton-mukavva üretim hatları, varil üretim hatları, makine , kimya , petrol , madencilik ve denizcilik , soğutma ,toz toplama ve çimento sektörlerinde yaptığı otomasyon projeleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Başarılı performansımız , yurtdışı projeleri yapmamızı zorunlu hale getirmiş ,özellikle Kazakistan’da 2000 yılından bu yana muhtelif bölgelerdeki petrol pompalama istasyonlarında, 55 e yakın Wincc Scada , S7-300 ve S7-400 PLC’li proje tamamlanmış , ayrıca Türkmenistan, Rusya, Mısır , Fransa , İran , Irak , Ukrayna , Azerbaycan , Bulgaristan , Romanya , Bosna Hersek , Arnavutluk , Hırvatistan , Sudan ,Etiyopya , Cezayir , Kuveyt , Katar , Güney Afrika Cumhuriyeti , Beyaz Rusya , Afganistan , Meksika gibi ülkelerde , gerek son kullanıcı ve gerekse uygulama yapan mühendislik firmaları aracılığı ile çeşitli projeler başarı ile teslim edilmiş ve halen de devam etmektedir.

Temel prensibimiz , müşterilerimize, hızlı, güvenli,teknolojik ve ekonomik çözümler sunmak, uygulamalardaki taahhütlerimizi zamanında gerçekleştirmektir.

Yeni projelerinizde, Sistem Teknik Elektrik San.ve Tic.Ltd.Şti. olarak, hem sizlere ekonomik ve güvenli çözümler sunmak, hem işlerinize katma değer katmak ,hem de sizleri dostlarımız arasında görmek ister, saygılarımızı sunar, işlerinizde artan başarılar dileriz.